Haber

Fransa’da Dünya Kupası maçı sonrası korkunç olay: Fransız taraftar 14 yaşındaki Faslı çocuğu otomobiliyle ezerek öldürdü.

Dünya Kupası yarı finalinde Fas ile Fransa karşı karşıya geldi. Fransa karşısında çabası 2-0 kazanırken, maçın sonunda ülkenin şehirlerinde olaylar çıktı.

SAVAŞ ALANINA DÖNÜŞTÜ

Maç devam ederken oldukça sakin olan Paris sokakları bitiş düdüğünün sesiyle karıştı. Faslı taraftarlar ve aşırı sağcı Fransızlar arasında çıkan olaylara polis sert müdahale etti.

ÇOCUK ARACIN ALTINDA

Olayların yaşandığı şehirlerden biri olan Montpellier’de bir Fransız taraftar, otomobiliyle Faslı bir çocuğun ölümüne neden oldu. Faslı taraftarlar, Fransız bayrağını sallayarak kalabalığın üzerine aracını süren Fransız’ı durdurmaya çalıştı. Bu sırada otomobilini kümede sürmeye devam eden sürücü, 14 yaşındaki Faslı bir çocuğu ezdi.

TÜM MÜDAHALELERE KARŞI KURTARILMAZ

Ağır yaralanan çocuk kısa sürede hastaneye kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, aracın olay yerine yakın bir yere bırakıldığını ve sürücüsünün her yerde arandığını bildirdi. Çatışmalarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu